„Dzieci uczą rodziców” w klasie IIa

13 października 2022
W tym roku szkolnym klasa 2a przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,DZIECI UCZĄ RODZICÓW organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi, wspólne wykonywanie zadań oraz rozmowy o tym, czego dzieci nauczyły się na poszczególnych zajęciach.
W ramach akcji każdego miesiąca otrzymujemy materiały do przeprowadzenia tematycznej lekcji. Zakres tematyczny lekcji jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo, ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie.
Podczas pierwszej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, uczniowie utrwalali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, najważniejsze numery alarmowe i znaki drogowe. Oto pierwsze zadanie wykonane wspólnie z rodzicami.