17 października 2022

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej nazywany przez uczniów Dniem Nauczyciela. Jest to dzień, w którym dzieci i młodzież szkolna wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy. Uczucia te wyrażane są najczęściej kwiatami lub słodyczami, ale można je również uczcić żywym słowem. Uczniowie naszej szkoły w przeddzień dnia Edukacji Narodowej, 13 października 2022, zaprosili nauczycieli na spotkanie poetyckie, które było podziękowaniem od całej społeczności uczniowskiej. Popłynęły życzenia zdrowia, uśmiechu, na co dzień, satysfakcji z pracy, dużo dobroci od ludzi i spełnienia marzeń „tych malutkich, jak dobra kawa i ciepłe słowo z rana i tych ogromnych jak szczęście, miłość i w totka wygrana”. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie zostali poproszeni o wspólne zaśpiewania piosenki dedykowanej nauczycielom w czasie, której Samorząd Uczniowski wręczał im drobne upominki.