Dzień Dziecka w Warszawie

5 czerwca 2022

Świętowanie Dnia Dziecka dla dwóch naszych klas ósmych – VIIIa i VIIIe przeciągnęło się do trzech dni. Uczniowie wraz z opiekunami byli od 1 czerwca na wycieczce w Warszawie. Zarówno młodzież jak i nauczyciele przywieźli stamtąd niezapomniane wspomnienia. Pierwszy dzień to był „maraton” zwiedzania najpiękniejszych ulic, uliczek i zakamarków naszej stolicy, a także przepięknych Łazienek w towarzystwie pani przewodnik, która bardzo interesująco opowiadała o historii i zabytkach. Na drugi dzień uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy, oglądali stolicę z 30 piętra PKiN oraz przeprowadzali doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. Mieli także okazję przejechać się metrem warszawskim. Trzeci dzień był poświęcony na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy uznali wyjazd za niezwykle udany mimo nawiedzonych, starych sprzętów radiowych, bliskich spotkań z warszawskimi ptakami i trochę bolących nóg. Szkoda, że to już ostatnia wyprawa w takim składzie, bo przecież to już prawie nasi absolwenci.