Dzień Gier Planszowych

10 października 2023

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły spędzili miły czas na grach z rówieśnikami. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione gry i przedstawiły je swoim kolegom i koleżankom. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna okazja do spędzenia czasu z innymi.

Uczniowie klasy Ic wykorzystali swe ulubione planszówki do zintegrowania zespołu klasowego i miłego spędzenia czasu w ławkach szkolnych. Lekcje spędzone na grach z kolegami i koleżankami wywołały wiele radości. Natomiast klasa II a i IV b wybrali się do Biblioteki Publicznej w Namysłowie. Poznali tam nowe gry oraz mieli okazje zagrać w te planszówki, które już dobrze znają. Dziękujemy Pani Agnieszce Klimas za zaproszenie.