19 maja 2022

W dniu 18 maja 2022 r w naszej szkole odbyła się Akademia poświęcona Władysławowi Stanisławowi Reymontowi, który od ponad 60 lat jest patronem naszej szkoły. Akademię przygotowali uczniowie Klas VIII z panią Iwoną Szymków przy pomocy technicznej pana Eugeniusza Misia. Uczniowie przybliżyli swoim kolegom i koleżankom osobę Władysława Reymonta, który był postacią niezwykłą -prostą i wielką zarazem. Był jednym z najwybitniejszych i najważniejszych pisarzy w dziejach literatury polskiej, nagrodzony w 1924 roku literacką Nagrodą Nobla za powieść „ Chłopi”. Zwieńczeniem Akademii było przesłanie wiadomości od uczniów przebywających na wycieczce szkolnej w Warszawie, którzy w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły zapalili znicz na grobie Władysława Reymonta w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.