6 listopada 2023

Dzisiaj w małej szkole było kolorowo i bajkowo, a to wszystko za sprawą obchodów Dnia Postaci z Bajek. Jest to świetna okazja aby przypomnieć dzieciom lubiane i znane historie. Baśnie i bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, nie tylko rozweselają i bawia, ale też wychowują i uczą. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale także zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną. To bajki uczą nas odpowiednich postaw, empatii i niesienia pomocy innym.

A także pokazują nam prawidłowe postawy oraz uczą odróżniania dobra od zła. Uczniowie młodszej grupy wiekowej, ubrani w piękne stroje, uczestniczyli w bajkowej lekcji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Starsi koledzy i koleżanki przeczytali dzieciom wybraną bajkę, a następnie rozdali tematyczne zadania. Cały dzień był bardzo kolorowy i wesoły.