Dzień Życzliwości i Pozdrowień

25 listopada 2022

21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto, które przypomina nam o tym, o czym powinniśmy pamiętać każdego dnia – o byciu miłym, uprzejmym i życzliwym dla drugiego człowieka. Nasi najmłodsi uczniowie znaleźli na korytarzu szkolnym plakaty, z których mogli odrywać życzliwe zwroty i przekazać je innym. Wywołało to niemało radości i uśmiechu. Natomiast uczniowie klas 4-8 mieli szczególne zadanie – mieli napisać list. Ale nie taki zwykły, tylko list pełen życzliwości, przyjaźni i empatii skierowany do swoich kolegów i koleżanek z innej klasy.

Możemy zdradzić, że koperty były niesamowicie udekorowane więc z pewnością zawartość była równie piękna. Kiedy już wszystkie listy zostały dostarczone do adresatów, uczniowie wraz z wychowawcami mogli je wspólnie odczytać na godzinach wychowawczych. Samorząd Uczniowski ma nadzieję, że ten mały gest i słowa, które były zawarte w listach wywołały uśmiech na twarzy każdego ucznia i ciepełko w każdym serduszku. Pamiętajcie – bądźcie życzliwi, uśmiech nic nie kosztuje, a może zdziałać naprawdę wiele. Miłego dnia dla wszystkich!