IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

6 czerwca 2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, 31 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole kolejny, już IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej. Młodzi artyści ze wszystkich namysłowskich Szkół Podstawowych oraz ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej i Jastrzębiu mogli zaprezentować swoje umiejętności oratorskie i artystyczne przed jury w składzie Wioletta Jeziorska – Borczyk, Agnieszka Macyszyn – Wejksznia i Karolina Zonzel.
W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół naszego powiatu.

Członkowie jury oceniali uczestników według następujących kryteriów:

• interpretacja utworu;
• poprawność wymowy;
• ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, rekwizyt, strój)
• stopień opanowania tekstu utworu.
Jak zawsze poziom prezentowany przez uczestników konkursu był wysoki, zarówno w zakresie wyrazu artystycznego jak i szerokiego doboru repertuaru. Po długich debatach jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
w kategorii klas 4-6 zostali:
I miejsce – Paulina Miś
II miejsce – Mikołaj Tyszecki
III miejsce – Paulina Zamorowska
Wyróżnienie – Tomasz Kula

W kategorii klas 7-8:
I miejsce – Julia Łambucka
II miejsce – Katarzyna Porębska
III miejsce – Filip Stebnicki
Wyróżnienie: Hanna Tyszecka

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Szkoły Języków Obcych Euro i Question oraz wydawnictwo Macmillan.