Jasełka szkolne

10 stycznia 2023

5 stycznia 2023 r. w naszej szkole uczestniczyliśmy w pięknym wydarzeniu, które przeniosło nas w czasy sprzed 2000 lat, kiedy to w Betlejem spełnił się cud nad cudami.
Jasełka, które przygotowali uczniowie naszej szkoły wprowadziły nas w ten magiczny wieczór. Maryja z Józefem pokazali trud swej wędrówki, pokorę wobec bezduszności ludzkich oraz radość z narodzin w ubóstwie i biedzie. Aniołowie obwieścili radosną nowinę pasterzom, którzy udali się do stajenki ofiarowując Jezusowi to, co mieli, śpiewając i tańcząc oddając w ten sposób Dzieciątku hołd. Mędrcy ze wschodu, prowadzeni magiczną gwiazdą, ofiarowali swe dary i oddali pokłon. W przedstawieniu nie zabrakło króla Heroda i jego dworzan oraz babci, która ofiarowała schronienie Maryi i Józefowi w te grudniową noc.
Całość widowiska wzbogaciła piękna dekoracja, prezentacja, muzyka i stroje, w szycie których zaangażowali się nauczyciele.
Przed rozpoczęciem Jasełek w magiczny nastrój wprowadził nas zespół „ Gama” kolędą „Wśród nocnej ciszy”. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem.