Lekcja o jeżach z zaproszonym gościem

15 listopada 2023

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła Pani Basia, która prowadzi indywidualną, charytatywną działalność opieki nad jeżami „Wierzę w jeże”. Dzięki uprzejmości Pani Basi 8 klas uczestniczyło w fantastycznej lekcji na temat jeży. Dzieci poznały budowę jeża, ich charakterystykę oraz ulubione pokarmy. Dzieci otrzymały ogrom wiedzy na temat funkcjonowania jeży w środowisku naturalnym, a przede wszystkim na temat sposobów ratowania ich i udzielania im pomocy. To właśnie u Pani Basi znajdują schronienie chore jeże, które wymagają leczenia oraz szczególnej opieki.

W ramach wsparcia i podziękowań za to cudowne spotkanie, dzieci przyniosły ręczniki papierowe, które są bardzo potrzebne do codziennej pielęgnacji jeży. Przekazaliśmy także Pani Basi karmę dla jeży, która została zakupiona za pieniążki zebrane podczas kiermaszu. Udało się za to kupić aż 168 puszek pysznego jedzonka dla małych kolczastych przyjaciół każdego ogrodu. W zamian dzieci otrzymały przeróżne prezenty przygotowane przez samą prowadzącą. To była bardzo miła lekcja.