OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W ZAPASACH

14 listopada 2023

W dniach 27-28 października 2023 roku w pobliskim Miliczu odbył się XXVII Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodzików w stylu wolnym, młodziczek w zapasach kobiet oraz dzieci w mini zapasach, który był zarazem XIII Memoriałem Zdzisława Rokity. Impreza była rozegrana także w cyklu „U-14 Wrestling Tour’23”.
Trenerki Edyta Marcinkiewicza oraz Alicja Malicka do Milicza „zabrały” ostatecznie 17 zawodników i zawodniczek broniących barw LKS „Orzeł” oraz LUKS „Orły” Namysłów. Jednym z arbitrów podczas rywalizacji młodych nadziei zapaśniczych był przedstawiciel OZZ Bartosz Dorociak.
Namysłowianie w zawodach zaprezentowali się dobrze kończąc turniej z dorobkiem 5 medali i wielu 5 lokat.
Przedstawiamy wyniki indywidualne „Naszych” podopiecznych:
Złote medale wywalczyli:
Oleksandr Loianich (grupa dzieci, kat wag. do 48 kg, Orzeł).
– Karolina Loianich (grupa młodziczek, kat wag. do 66 kg, Orzeł).
Po srebro sięgnął:
– Ivan Yankivskyi (grupa młodzików, kat wag. do 41 kg, Orzeł).
Na trzecim miejscu podium uplasowali się:
– Wiktoria Gumińska (grupa dzieci, kat wag. do 38 kg, Orzeł).
– Dorian Wajs (grupa młodzików, kat wag. do 68 kg, Orzeł).
Pozostali zawodnicy i zawodniczki zawody zakończyli tym razem poza strefą medalową:
Igor Bula (grupa młodzików, kat wag. do 41 kg, Orzeł), Marcin Stefański (grupa młodzików, kat wag. do 44 kg, Orzeł), Artur Gorzeja (grupa dzieci, kat wag. do 36 kg, Orzeł), Antoni Ziółek (grupa dzieci, kat wag. do 48 kg, Orzeł), Igor Kmieć (grupa dzieci, kat wag. do 36 kg, Orły), Jan Honc (grupa dzieci, kat wag. do 40 kg, Orły), Kordian Jakubczak (grupa dzieci, kat wag. do 40 kg, Orły), Lena Południak (grupa dzieci, kat wag. do 30 kg, Orły), Gabriela Sabok (grupa dzieci, kat wag. do 30 kg, Orły), Maria Teodorowska (grupa dzieci, kat wag. do 30 kg, Orły), Hanna Pypka (grupa dzieci, kat wag. do 38 kg, Orły), Jagoda Homc (grupa dzieci, kat wag. do 42 kg, Orły).
Gratulacje dla wszystkich startujących i powodzenia w kolejnych zawodach !

Życzymy wytrwałości i sumienności w codziennych treningach, a wyniki same przyjdą !!

„Nie ma znaczenia jak duży jest pierwszy krok, ale w jakim kierunku on idzie”.

„Nigdy się nie poddawaj. Na wielkie rzeczy potrzeba czasu”.

Podziękowania dla Sponsorów, Sympatyków NAMYSŁOWSKICH zapasów, Kibiców i Rodziców młodych sportowców !!!
Wspierają „NAS” i realizację „NASZYCH” celów m.in:

 Urząd Miejski w Namysłowie;
 Pan Zygmunt Baron;
 Bartłomiej Stawiarski – Burmistrz Namysłowa;
 Powiat Namysłowski – Starostwo Powiatowe;
 Konrad Gęsiarz – Starosta Namysłowski;
 Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego;
 Ludowe Zespoły Sportowe;
 Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu/BOZS;
 Ministerstwo Sportu i Turystyki;
 Województwo Opolskie;
 oraz wiele innych ORGANIZACJI i OSÓB.

WYGRYWAMY, PRZEGRYWAMY, WALCZYMY !!!