Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

16 czerwca 2023

15.06 na stadionie lekkoatletycznym w Opolu odbyły się wojewodkie zawody sportowe pod nazwą Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Dzieci z rocznika 2012 i niższego rywalizowały w dwuboju, na który składał się – bieg na 60/300/600m i do wyboru rzut piłeczką palantową lub skoki w dal/ wzwyż. Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów, z klas 4b i 4c.

Dwie uczennice Marcelina Świątek (bieg 600m i rzut) i Lena Kwiatkowska (bieg 60m i rzut) zajęły 3 miejsca w swoich kategoriach. W zawodach startowało ponad 387 uczniów z całego wojewódzstwa. Dzieci miały zatem okazję do sportowej rywalizacji z innymi. Cieszy fakt, że do tych zawodów podeszły z takim zaangażowaniem. Zosia Drapiewska przebiegła dystans 60m z trzecim czasem, Zuzia Wróbel skoczyła w dal 3,83 co było też trzecim wynikiem w ogólnej klasyfikacji, Borys Makuch 6 czas w biegu na 60m, a Mikołaj Marcinkiewicz 6 czas w biegu na 600m. Dzieci miały możliwość spotkania i porozmawiania z Olimpijskimi gwiazdami takimi jak Włodzimierz Kozakiewicz, Trzepizór, Kilan.