Leśna wycieczka klasy Ia

28 maja 2024

We wtorek 28 maja uczniowie z klasy I a wraz z wychowawczyniami, wybrali się na wspaniałą wyprawę do szkółki leśnej i na Młyńskie Stawy. Tata Adasia – pan Piotr Oleszek, wytłumaczył nam, że szkółka leśna to specjalnie wydzielony teren, na którym produkuje się materiał sadzeniowy w postaci siewek i sadzonek potrzebnych do kolejnych zalesień. Następnie pojechaliśmy na Młyńskie Stawy, gdzie wyruszyliśmy na spacer po lesie. Pan leśniczy opowiadał nam o różnych gatunkach drzew, warstwach lasu i zwierzętach zamieszkujących las. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek i poczęstunkiem. Ten dzień był wspaniały i radosny, dlatego serdecznie dziękujemy rodzicom Adasia za gościnę, przekazaną wiedzę i poświęcony nam czas.