Odnawialne źródła energii – zajęcia w klasach Ic i IIIa

28 maja 2024

W ramach „Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej” realizowanego przez naszą szkołę, w klasach Ic oraz IIIa odbyły się dzisiaj zajęcia o tematyce „Odnawialne źródła energii”. Uczniowie poznali źródła i rodzaje energii odnawialnej i nieodnawialnej, obejrzeli film poświęcony tej tematyce i wysłuchali prezentacji promującej wiedzę o bezpiecznym użytkowaniu energii elektrycznej, rozpoznawali elektrownie słoneczne, wodne i wiatrowe. Najbliższą uczniom klasy Ic była energia wiatru, dlatego też wykonali kolorowe wiatraki, a uczniowie z klasy IIIa z wielkim zaangażowaniem stworzyli plakaty dotyczące nieodnawialnych i odnawialnych źródeł energii.

Ponadto uczniowie klasy IIIa wzięli udział w zajęciach warsztatowych w nowocześnie wyposażonej „Pracowni OZE – zielone serce szkoły”, które przeprowadził Pan Eugeniusz Miś. Dzieci miały możliwość poznać sposoby pozyskania energii z odnawialnych źródeł, jakim jest światło. Wykorzystując zasoby tej pracowni, przeprowadziły pierwsze eksperymenty dotyczące pozyskiwania energii z ogniw fotowoltaicznych. Zapewne to dopiero początek wielkiej przygody w tak wspaniałej pracowni, która jest miejscem do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu odnawialnych źródeł energii.