Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada 2022

5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W piątek korytarze naszej szkoły były bardzo kolorowe i bajeczne. Można było spotkać księżniczki, rycerzy, wróżki, biedronki i inne barwne postacie – każdy z nas ma przecież swoją ulubioną postać. Bajki pełnią ważną rolę w naszym życiu – uczą pozytywnych postaw oraz pomagają przezwyciężyć wiele barier. Wczoraj wszystkie klasy I – III uczestniczyły w bajkowej lekcji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Dzieci miały okazję wysłuchać wybraną bajkę np. „Brzydkie kaczątko”, „Kot w butach”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek” czy „Czerwony Kapturek”. Po wysłuchaniu bajki uczniowie wykonali tematyczne karty pracy. Cały dzień był bardzo wesoły, pozytywny i kolorowy.