Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

22 maja 2024

Za nami Wojewódzki Finał 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: „młodsza” (rocznik 2012 i młodsi) oraz „starsza” (rocznik 2011 i starsi). Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Drużyna „starsza” w składzie: Hanna Smreczak (kl. 7a), Konrad Kijak (kl. 6a) i Szymon Smolak (kl. 7a) zajęła 3. miejsce. Drużyna „młodsza” – Pola Borgulat (kl. 5b), Matylda Gawle (kl. 5c), Łukasz Jakwert (kl. 5c) i Mikołaj Marcinkiewicz (kl. 5b), debiutująca w finale wojewódzkim, wywalczyła miejsce szóste.

Dziewczyny i chłopcy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną dotyczącą przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Konrad Kijak ponadto indywidualnie wywalczył miejsce czwarte. Gratulujemy!