Dwudniowe zwiedzanie Krakowa

22 maja 2024

W poniedziałek uczniowie klasy VIIIa oraz przedstawiciele klas VIa, Vb i IVc wybrali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzali zabytki tego pięknego miasta, karmili gołębie oraz pływali statkiem po Wiśle. Jak w nietypowy sposób spędzić noc na szkolnej wycieczce? Tak, jak uczniowie klasy VIIIa, VIa, Vb i IVc – w kopalni soli w Bochni. Zjedli tam pyszny obiad. Następnie wraz ze sztygarami zgłębiali tajniki wydobywania soli dawniej i dziś. Ponadto wzięli udział w podziemnych grach i zabawach.

A wielbiciele tańca skorzystali z górniczej dyskoteki. We wtorek wycieczkowicze spacerowali po Ojcowskim Parku Narodowym oraz zwiedzali Zamek Pieskowa Skała. Tradycyjnie już obiad zjedli w McDonald’s. Po czym wszyscy wrócili szczęśliwie do swoich domów.