Dwudniowa wycieczka klas 6b i 7a

24 maja 2024
W dniach 23-24 maja 2024 r. klasy:
6b i 7a pod opieką swoich nauczycieli
( Ilona Górecka, Justyna Wojnarska, Małgorzata Putowska Kazimierz Fiała) wybrały się na dwudniową wycieczkę.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy stolicę naszych południowych sąsiadów – PRAGĘ.
Przechadzając się urokliwymi uliczkami Pragi – uczniowie mieli okazję zobaczyć Zamek na Hradczanach, Most Karola, Złotą Uliczkę, Stary Rynek, Plac Wacława, zabytkowy zegar Orloj i fragment Dzielnicy Żydowskiej.

Zwiedzanie miasta zakończyliśmy spacerem bulwarami wzdłuż rzeki Wełtawa.
Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Kudowy – Zdroju, gdzie w Willi ALFA czekał na nas ciepły posiłek i pełna atrakcji noc.
Drugiego dnia wyruszyliśmy do Skalnego Miasta.
Tu podziwialiśmy ciekawe formy skalne przeplatane labiryntami wyrzeźbionymi siłami natury.
Chociaż bolały nas nogi od nieustannego wchodzenia i schodzenia skalnymi schodami – każdy potwierdzi, że było warto.
W drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy w Wałbrzychu Muzeum i Centrum Kultury, które powstało w miejscu starej kopalni JULIA.
Podczas wyjazdu towarzyszył nam przewodnik – Pan Stach, który dzielił się z nami cennymi informacjami dotyczącymi zwiedzanych obiektów.
Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń, choć zmęczeni.