Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2023

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to święto szczególnie ważne w uczniowskim kalendarzu. Nie dlatego, że to Dzień Wagarowicza, ale dlatego, że to dzień pełen atrakcji, zabawy i radości! My co prawda na wagary się nie wybraliśmy, ale lekcji również nie mieliśmy. W tym dniu każdy z nas cieszył się z odejścia zimy i głośno przywitał wiosnę. Młodsi uczniowie celebrowali ten dzień z wychowawcami podczas wspólnych warsztatów ogrodniczych i plastycznych. Natomiast uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w licznych rozgrywkach i konkursach.

W planach dzisiejszego dnia było odgruzowywanie jamy – czyli wiosenne porządki w klasach , międzyklasowy konkurs na ekologiczną marzannę oraz przebranie Pani Wiosny. Uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę w quizie wiosennym. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ pomysłowość uczniów i wykonanie prac przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Wybrane zespoły z klas 7 i 8 rozegrały turniej w koszykówkę, a wygrana drużyna miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w starciu z grupą nauczycieli. Emocje sięgnęły zenitu! A jakby tego było mało, to na koniec tego atrakcyjnego dnia, Dyrekcja przygotowała dla wszystkich poczęstunek w postaci pysznej kiełbaski. To był dzień pełen wrażeń i emocji.