Słodkie warsztaty z panią karmelarz

7 czerwca 2023

W środę 7 czerwca naszą szkołę odwiedziła Pani Karmelarz – znana uczniom z Tik Toka – Pani Ewa Bonomini-Ulfik. Pani Ewa na co dzień prowadzi sklep  Candyworld.pl z ręcznie robionymi słodyczami, który znajduje się w Opolu. Uczniowie klas 5a, 5b, 5c, 3a, 2c mieli okazję uczestniczyć w warsztatach cukierniczych, podczas których poznali zawód karmelarza, o którym pani Ewa opowiadała z wielką pasją.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się w jaki sposób powstają ręcznie robione cukierki i lizaki, skąd się biorą ich kolory i wiele innych ciekawostek na temat karmelu i produkowanych z niego słodyczy. Następnie każdy uczeń samodzielnie wykonał swojego lizaka, którego mógł zabrać do domu. Wszyscy w wielkim skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem starali się stworzyć jak najpiękniejsze słodycze.

Zabawa była wspaniała! Uczniowie dostali także niespodziankę w postaci paczki ręcznie robionych cukierków. Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, na których możemy podziwiać słodkie efekty pracy uczniów. Było pysznie i słodko! Do zobaczenia następnym razem!