Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa

12 czerwca 2023
W środę 7 czerwca w Opolu nasi sportowcy wystartowali po raz ostatni w tym roku szkolny w zawodach sportowych.
Tym razem starsza grupa wiekowa (klasy 7-8) wzięła udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa.
Nasi uczniowie ponownie sięgnęli po kilka medali, w tym te w sztafetach 4x100m. Zarówno damska jak i męska sztafeta zajęła drugie miejsce!

Jednak musimy tutaj wspomnieć o niemiłym incydencie, który to zabrał chłopcom złoty medal w sztafecie. W trakcie biegu naszych lekkoatletów na drugiej zmianie zawodnik z Brzegu wszedł na tor, po którym zmianę robili Mikołaj Majewski z Dawidem Kołczem.
Dawid musiał zwolnić i ominąć swojego rywala, co oczywiście przełożyło się na czas naszej sztafety. Warto tu nadmienić, że chłopcom do złota zabrakło 0,1s.
Szkoda, że Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” nie uznał protestu, który był podparty nagraniem wideo.
Mimo wszystko zawody były bardzo udane dla nas.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
O to wyniki naszych zawodniczek i zawodników:
Jagna Adamczak I miejsce w biegu na 300m, II miejsce w skoku w dal,
Nikola Nowak IV miejsce w biegu na 80mppł
Milena Opas I miejsce w rzucie oszczepem
Jagna Adamczak, Nikola Nowak, Aleksandra Kocańda, Wiktora Juszko II miejsce w sztafecie 4x100m
Michał Lisek I miejsce w biegu na 100m, II miejsce w skoku w dal
Dawid Kołcz II miejsce w biegu na 600m
Mikołaj Majewski, Dawid Kołcz, Mateusz Ruzik, Michał Lisek II miejsce w sztafecie 4x100m.
Opiekunami naszych sportowców są panowie Zygmunt Mikuśkiewicz oraz Stefan Kostecki.