Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

WIZYTA KLASY III B W NAMYSŁOWSKIEJ STACJI UZDATNIANIA WODY W RAMACH PROJEKTU „NAMYSŁÓW EKO+ POZYTYWNY”

29 marca 2021
10 marca 2021 klasa III b uczestniczyła w warsztatach ekologicznych realizowanych w ramach projektu „Namysłów Eko+ Pozytywny”. Uczniowie odwiedzili Stację Uzdatniania Wody i dowiedzieli się, że zanim woda pojawi się w naszych kranach musi przepłynąć długą drogę. Ważne jest byśmy o tym pamiętali i nie marnowali jej zasobów, oraz dbali o to, by na naszej planecie nigdy jej nie zabrakło.
Na spotkaniu dzieci zobaczyły między innymi studnie głębinowe, zbiorniki wodne, punkt kontrolny oraz ostatni element w całym procesie uzdatniania wody, a mianowicie miejsce, w którym pojawia się wspaniała, zarówno pod względem smaku jak i wartości, woda. Każdy miał okazję jej popróbować i choć trochę zimna, okazała się bardzo smaczna. Obecnie, tak jak w prawie wszystkich dziedzinach naszego życia, praca maszyn wspomagana jest przez komputery. To one wraz z pracownikami monitorują najważniejsze elementy całego procesu uzdatniania wody. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze.

IZBA TECHNIKI MŁYNARSKIEJ – WARSZTATY EKOLOGICZNE
Kolejnym punktem w ramach projektu „Namysłów Eko+ Pozytywny” była wizyta 17 marca 2021 r. w Izbie Techniki Młynarskiej. Uczniowie klasy trzeciej b zwiedzali młyn i poznali zasady jego funkcjonowania na przestrzeni lat. Pani Instruktor NOK – Katarzyna Kot poruszyła tematykę dotyczącą znaczenia wody w gospodarce, prowadziła rozmowy, o tym jak cennym surowcem jest woda i jak kruche są jej zasoby. Wspólnie zastanawialiśmy się, co możemy zrobić i jak postępować, by chronić zasoby wodne. Dzieci zadawały dużo pytań , na które dostały rzeczowe odpowiedzi. Deklarowały, że będą częstymi gośćmi Izby.
Podsumowaniem projektu był konkurs na plakat promujący picie wody z kranu pod hasłem: „WODA Z NAMYSŁOWA JEST SMACZNA I ZDROWA”. Naszą szkołę reprezentował plakat wykonany przez uczniów klasy III b Kacpra Maryniaka i Jakuba Klebana. Chłopcy przekonali nas , że dzięki piciu wody z kranu oszczędzamy energię, czas, pieniądze , oraz dbamy o ekologię. Nie udało się zająć pierwszego miejsca, ale praca uczniów była w konkursowej czołówce , dzięki licznym lajkom. Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w projekcie, żałujemy, że pandemia uniemożliwiła nam ich kontynuację. Cieszymy się , bo skorzystaliśmy z najważniejszych założeń ekologicznego projektu.

Loading