Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

Wycieczka do Wrocławia klasy VII b

23 września 2021

W dniu 15.09.21r. klasa VII b wraz z opiekunami : Jolantą Ceglecką oraz Eugeniuszem Misiem wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Celem była integracja zespołu klasowego oraz poszerzenie wiedzy biologicznej, historycznej a także rozbudzenie zainteresowań artystycznych. Tuż po przyjeździe do Wrocławia udaliśmy się do Panoramy Racławickiej, będącej wizytówką Wrocławia, która po modernizacji została ponownie otwarta w dniu 27 lipca br. Obejrzeliśmy tam jedyny w swoim rodzaju cykloramiczny obraz o wymiarach 114 m na 14m zatytułowany ”Bitwa pod Racławicami” autorstwa malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.
Następnie udaliśmy się do pobliskiego Muzeum Narodowego, gdzie zobaczyliśmy wystawy stałe obejmujące: Sztukę śląską, Śląska rzeźbę kamienną, Sztukę europejską i polską a także „Cudo- Twórcy”- współczesną Sztukę Wschodu.
Kolejnym punktem programu był przejazd do Parku Szczytnickiego, gdzie obejrzeniem Sztuki Współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł zakończyliśmy nasz pasaż wystawowy. Prace współczesnych artystów, używających do swoich prac naturalnych materiałów, zrobiły na uczestnikach wycieczki największe wrażenie .
Gdy zmęczenie dało o sobie znać odpoczęliśmy w pobliskiej kawiarni tuż przy Hali Stulecia, uczestnicząc jednocześnie w multimedialnym pokazie fontanny przy dźwiękach muzyki klasycznej.
Ostatnim punktem była edukacja i rekreacja w Ogrodzie Japońskim. Stanowi on połączenie kilku typów ogrodów: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty oraz kamienistej plaży. Poznając je kolejno jednocześnie zachwycaliśmy się różnorodnością i bogactwem gatunkowych występujących tam roślin. Największą atrakcją dla nas stała się wysepka z drzewkami bonsai oraz drewniany most, na którym spędziliśmy najwięcej czasu, podziwiając wszystko dookoła. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Namysłowa.
Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wych. klasy VII b- Jolanta Ceglecka

 

Loading