Pożegnanie absolwentów 2016

30 sierpnia 2016

23 czerwca 2016 r. odbyło się tradycyjne dla namysłowskiej Czwórki uroczyste pożegnanie absolwentów. W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor szkoły – pan Piotr Lechowicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Dyszlewska, która zakończyła w tym roku pełnienie w/w funkcji. Następnie absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. W pierwszej kolejności wręczono je uczniom, którzy wypracowali sobie świadectwa z wyróżnieniem. Rodzice tych absolwentów otrzymali listy gratulacyjne.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali również szóstoklasiści, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. W tym roku statuetkę PRYMYSA SZOŁY otrzymali: Hanna Łebzuch, Maciej Szemraj i Mateusz Kozieł. Dyrektor szkoły podziękował i złożył gratulacje wszystkim uczestnikom olimpiad przedmiotowych, przeglądów artystycznych oraz zawodów sportowych. Najlepsi sportowcy Czwórki nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami, a wśród nich znaleźli się m.in. Milena Stocka, Igor Pisuła, Antoni Płócieniczak, Krystian Krakowiak, Michał Piekarek i wielu innych a wśród nich mistrz Polski Oliwier Leszczyński. Po przekazaniu sztandaru szkoły uczniom klas V nastąpiła przerwa, a po niej zaproszono na część artystyczną uroczystości.
Dni, których nie znamy to tytuł scenariusza spektaklu przygotowanego przez absolwentów w reżyserii nauczycielki języka polskiego – Beaty Kozieł . Uzdolnieni artystycznie członkowie kółka teatralnego wraz z kolegami zaprezentowali się w przedstawieniu, które w atmosferze magii i czarów miało na celu zajrzeć w przewidywaną przyszłość naszych absolwentów. Wiedźmy i czarownice wywróżyły same wielkie kariery aktorce (Aleksandra Tomicka), sportowcowi (Szymon Drabek), policjantowi (Aleksander Śliwiński), zespołowi rokowemu (Jan Korodaj, Dominik Pempuś, Mateusz Kozieł), biznesmenowi (Jan Korodaj), księdzu (Maciej Szemraj), piosenkarce (Laura Wróblewska) . W spektaklu zaprezentowali się także tancerze hip-hopu, grupa taneczna przygotowana przez Panią Iwonę Szymków (Dwudziestolatki ) oraz 6- osobowa grupa dziewcząt z klas VIc i VI b). Opracowanie muzyczne piosenek do przedstawienia przygotował Pan Kazimierz Fiała, nad stroną techniczną czuwał Pan Eugieniusz Miś.
Zabawa w odkrywanie przyszłości okazała się być dla wszystkich formą rodzinnej rozrywki i potwierdziła wszechstronne zdolności naszych uczniów. Rodzice mogli także oddać się czarowi wspomnień z wcześniejszych lat edukacji swoich pociech, bowiem mieli okazję oglądać zdjęcia ilustrujące sześcioletni pobyt dzieci w szkole. Wszystkim absolwentom życzymy udanego startu do gimnazjum!

Beata Kozieł
foto: Irena Lencka