Akademia na Święto Niepodległości

14 listopada 2022
11 listopada to wielka data. W 1918 roku po 123 latach zaborów, państwo polskie odrodziło się i wybiło na niepodległość. Dziś, jak co roku, ten radosny fakt jest powodem do świętowania. Dnia 10 listopada, w przeddzień tej wielkiej daty, symbolu miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa kultywując pamięć o historii i tradycji, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii upamiętniającej 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestniczyliśmy w wyjątkowej i pasjonującej lekcji historii naszej ojczyzny ubogacone piosenkami patriotycznymi e wykonaniu zespołu GAMA oraz wierszami polskich poetów. W przypomnieniu nam pięknej, ale smutnej historii naszego kraju zaangażowali się uczniowie klas V, VI i VIII.
Również w ten dzień nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji #szkoladohymnu. Wszyscy uczniowie równo o godzinie 11:11 odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a cala społeczność szkoły była przyozdobiona kokardami narodowymi wykonanymi przez Samorząd Uczniowski. To był piękny dzień i piękna lekcja historii.