Bliskie spotkanie z jeżami

13 listopada 2022
„Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża”
10 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jeża.
Dzięki uprzejmości, niesamowitej Pani Basi klasa III a miała możliwość na bliskie spotkanie z jeżami. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wielkiego serca i poświęcenia, jakie Pani Basia okazuje tym małym przyjaciołom ogródków, parków i lasów. Otrzymaliśmy ogrom wiedzy na temat funkcjonowania jeży w środowisku naturalnym, a przede wszystkim na temat sposobów ratowania ich i udzielania im pomocy.

To właśnie u Pani Basi znajdują schronienie chore jeże, które wymagają leczenia oraz szczególnej opieki. W ramach wsparcia i podziękowań za to cudowne spotkanie, dzieci przyniosły ręczniki papierowe, które są bardzo potrzebne do codziennej pielęgnacji jeży. Każdy uczeń otrzymał plakietkę z logo kolczastego milusińskiego, plan lekcji oraz cukierki. Pani Basia poruszyła nasze serducha oraz wzbudziła chęć do dalszej pomocy jeżom. Z okazji Święta Jeży utrwaliliśmy na lekcji zdobytą wcześniej wiedzę oraz stworzyliśmy pracę w programie Paint. Serdecznie zachęcamy do wspierania działań pomocy jeżom.