CZWÓRKA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE

7 listopada 2022

27 października 2022 r. w sali Namysłowskiego Ośrodka Kultury odbyła się po raz kolejny wielka gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Województwa Opolskiego. W uroczystości udział wzięli m.in. Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zbigniew Kubalańca, pani Grażyna Sokołowska i Robert Socha reprezentujący Opolskiego Kuratora Oświaty, Prezes Szkolnego Związku Sportowego pani Joanna Dzido, Wiceburmistrz Namysłowa pani Ewelina Moniuszko Czuczwara, Wicestarosta Namysłowski pan Tomasz Wiciak oraz wielu zaproszonych gości. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią nagrodzonych zostało 18 najlepszych szkół w sporcie w województwie opolskim w trzech kategoriach: IGRZYSKA DZIECI –uczniowie sportowcy klasy IV- VI szkół podstawowych IGRZYSKA MŁODZIEŻY –uczniowie sportowcy klasy VII- VIII szkół podstawowych LICEALIADA – uczniowie sportowcy szkół ponadpodstawowych
We współzawodnictwie uczestniczyło ponad 600 szkół z całego Województwa Opolskiego. Na ogólny wynik szkoły składały się osiągniecia w poszczególnych konkurencjach sportowych. W tegorocznej rywalizacji młodzi sportowcy z Namysłowskiej „Czwórki” okazali się ponownie najlepsi zdobywając I m w Igrzyskach Młodzieży i III m w Igrzyskach Dzieci. Na tegoroczny sukces naszych sportowców złożyły się 22 złote , 7 srebrnych i 7 brązowych medali Mistrzostw Województwa Opolskiego w lekkiej atletyce, piłce nożnej, sztafetowych i drużynowych biegach przełajowych, 4- boju LA oraz 2 srebrne medale Mistrzostw Polski w sztafetowych i drużynowych biegach przełajowych.
Od 2004 r. odkąd „Czwórka” przystąpiła do współzawodnictwa sportowego nieprzerwanie plasuje się w pierwszej trójce najlepszych szkół w sporcie, udanie rywalizując z wieloma szkołami sportowymi, zajmując przez te lata 9 razy I miejsca, 5 razy II i 3 razy III . W tym czasie sportowcy szkoły zdobyli 12 medali indywidualnych i 7 drużynowych w mistrzostwach Polski w czwórboju LA oraz sztafetowych i drużynowych biegach przełajowych.
Wieloletnie sukcesy szkoły to pochodna pięknych tradycji , talentów naszych sportowców oraz efektywnej pracy naszych nauczycieli wychowania fizycznego panów Janusza Czapli, Stefana Kosteckiego, Zygmunta Mikuśkiewicza i Sebastiana Koniecznego.
Za osiągnięcia i wkład w rozwój sportu szkolnego oraz z okazji minionego Jubileuszu 60- lecia szkoły Prezes SZS Opolskie pani Joanna Dzido wręczyła pamiątkowe statuetki dla szkoły oraz dla pana Janusza Czapli nauczyciela i trenera wielu sportowców- medalistów szkoły.
Sukcesy również w sporcie szkolnym nie byłyby możliwe bez finansowego i logistycznego wsparcia i zaangażowania wielu osób. Dyrektor szkoły Piotr Lechowicz podziękował w trakcie uroczystości wszystkim osobom, firmom i instytucjom wspierającym od lat młodych sportowców : Burmistrzowi Namysłowa Bartłomiejowi Stawiarskiemu, Wiceburmistrz Ewelinie Moniuszko – Czuczwara, Sławomirowi Dziedzicowi i Firmie MELALPRODUKT, Arturowi Masiowskiemu i spółkce EKOWOD, Januszowi Nowakowi i spółce ZEC, prezesowi NKS Start Namysłów Tomaszowi Kozanowi, Andrzejowi Trelińskiemu i spółce ZAN, Mariuszowi Jabłońskiemu dyrektorowi NOK, Piotrowi Lejczakowi, wicedyrektor szkoły Iwonie Fiale, Monice Szczepańskiej i Radzie Rodziców SP4, emerytowanym nauczycielom Cezaremu Dudzie, Janowi Krukowskiemu oraz pani Renacie Król z Wydziału Edukacji ,Kultury i Zdrowia UM w Namysłowie. Wszyscy wyróżnienia otrzymali pamiątkowe statuetki .
Uroczystość wzbogaciły występy szkolnych zespołów tanecznych i wokalnych: „Czwóreczki”, „Fortinki” i „Gama” prowadzonych przez panią Alinę Mikuśkiewicz oraz Kazimierza Fiałę.
Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów sportowych dla uczniów i nauczycieli „Namysłowskiej Czwórki”