CZWÓRKA WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W SPORCIE

6 grudnia 2023
05 grudnia 2023 r. w Kędzierzynie – Koźlu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2022/2023. Nasza szkoła od 20 lat nie schodzi z podium tej prestiżowej rywalizacji, w której bierze udział ponad 200 szkół z terenu naszego województwa. Do ogólnej punktacji wliczane są wyniki wszystkich zawodów organizowanych przez SZS Opolskie. Nasi sportowcy zdobyli 704 pkt i zaledwie o 2 pkt ustąpili tegorocznym zwycięzcom, sportowej szkole SP 19 z Kędzierzyna- Koźla. Miejsce 3 zajęła PSP 3 z Opola. Na sukces naszych sportowców złożyły się m.in. 10 złotych medali, 7 srebrnych oraz 8 brązowych medali w Finałach Wojewódzkich.

Najważniejszymi sukcesami w minionym roku było: 1 miesicie w Czwórboju Lekkoatletycznym, 1 miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych w trzech kategoriach wiekowych, 2 miejsce w Mini Piłce Nożnej oraz szereg medali podczas Mistrzostw woj. Opolskiego w Lekkoatletyce.
Pamiątkowy puchar odebrali dyrektorzy Piotr Lechowicz, Stefan Kostecki oraz nasi wfiści Sebastian Konieczny i Zygmunt Mikuśkiewicz.
Wielkie gratulacje dla naszych wspaniałych sportowców. Życzymy wielu podobnych sukcesów w nowym roku szkolnym.
Opiekunami naszych sportowców w zeszły roku szkolnym byli panowie: Stefan Kostecki, Sebastian Konieczny, Bogdan Boba oraz Zygmunt Mikuśkiewicz