Innowacyjna Historia – nowe technologie w służbie edukacji

6 grudnia 2023

W dniu 04  grudnia 2023 r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w projekcie MEiN „Innowacyjna historia”. Celem projektu jest promocja nowych technologii w edukacji, podniesienie kompetencji technologicznych uczniów , wprowadzenie nauczycieli w technologię wirtualnej rzeczywistości jako efektywnego narzędzia edukacyjnego.

W ramach projektu uczniowie i nauczyciele obejrzeli 2 filmy w technologii wirtualnej rzeczywistości , z wykorzystaniem gogli VR : „Wiktoria 1920” i „Kartka z powstania”. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z obsługą urządzeń VR , poznać narzędzia edukacyjne oparte o technologię VR stosowane w Polsce i na świecie. Udział w projekcie pozwoli nam na efektywniejsze wykorzystanie urządzeń VR zakupionych przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Było wiele pięknych wrażeń i emocji .