Drużynowe Biegi Przełajowe – nowe zawody za nami.

5 października 2018

Drużynowe Biegi Przełajowe to nowa formuła zawodów, która na stałe wejdzie w kalendarz sportowy SZS. Oczywiście jeżeli chodzi o biegi, a tym bardziej przełajowe, to na dzieci z naszej szkoły zawsze można liczyć. I tak nasi specjaliści z wf-u wystawili 5 drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przeciwnikiem w kategoriach młodszych była szkoła nr 3. Tu warto poruszyć smutny fakt, że od kilki lat, czy to w sztafetowych biegach przełajowych, czy teraz w drużynowych (różnica jest taka, że w SBP potrzeba 8 zawodników i zmieniają się oni na lini startu-mety, przekazując sobie pałeczkę sztafetową, a DBP biegnie 4 uczestników ze startu wspólnego, a wygrywa ta drużyna w której to zawodnicy zajmą wyższe miejsca indywidualnie) starują tylko dwie szkoły.
Między naszą szkołą, a popularną trójką padł remis, gdyż w klasach czwartych nasze dziewczęta były drugie, a chłopcy pierwsi, a w klasach 5-6 sytuacja była odwrotna. Piąta drużyna to dziewczęta klas starszych, czyli VII- VIII, które to wygrały rywalizacje w swojej kategorii.

Składy poszczególnych drużyn:

Kl.4 dziewczęta