Program przemocy rówieśniczej – interaktywny film

13 czerwca 2022

Zjawisko przemocy objawia się w różnych postaciach. Może być to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może zachodzić w domu, na ulicy lub w szkole wśród rówieśników.
Przemoc to wciąż temat TABU wśród ofiar. Chcemy głośno o tym mówić, aby zwrócić uwagę mieszkańców, rodziców, nauczycieli i dzieci, na to zjawisko i mu przeciwdziałać.
Projekt „Otwórz się na pomoc. Przemoc – przeciwstaw się przemocy i żyj bez strachu”, opiera się na nieliniowej narracji, immersji i interakcji. To interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką – Mają Pisarek. Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej.
Zadaniem widzów jest pokierowanie losem Antosi – 12letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej.
Antosia od pewnego czasu jest prześladowana przez kolegów i koleżanki z klasy. Czy poradzi sobie z tym problemem i zgłosi się po pomoc? To zależy tylko od decyzji podjętych przez widzów w filmie. Tych w filie nie brakuje. Każdy podjęty wybór wpływa na los naszej bohaterki. Jedne wybory przybliżają Antosię do rozwiązania problemu przemocy, inne je od niej oddalają. W projekcie przewidziano cztery możliwe zakończenia.
Zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w tym projekcie.

Link do interaktywnego filmu: https://namyslow.naszemiasto.pl/namyslow-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re